Wątek: Forum.

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1 Forum. 
    Witam,

zauważyłem ostatnio na chacie, że wielu nie podoba się Wasze forum, lecz nie widziałem żadnego tematu z tym związanego na forum prócz zupełnej zmiany stylu która może okazać się niepotrzebna tylko wystarczy dopracować parę szczegółów a na te które mnie rzuciły się w oczy mam propozycje. Więc bez zbędnego przedłużania:

Pierwsza sprawa:

https://zapodaj.net/b136510af13c6.png.html

Na załączonym obrazku widać "Nowe tematy"
    Moja propozycja co do tego wygląda następująco:

- po pierwsze zwiększenie ilości pokazywanych nowych postów do powiedzmy 10, dlaczego? Po teraz są 4 i powiedzmy ktoś wejdzie i doda 4 nowe wątki i gdzie szukać pozostałych? Tym bardziej jak nowy użytkownik (taki jak ja) jest nowy na forum i do końca nie potrafi się po nim poruszać. Np ostatnio szukałem podania What Did You Expect? z dobre pół godziny bo pojawiły się nowe tematy i nie było go na liście nowych tematów.

- po drugie na screenie jest, że dodał post "Cwana Małpka" ale dlaczego jego nick nie jest żółty taki jaki ma? Może warto by to zmienić bo o wiele bardziej będzie rzucał się w oczy autor postu.

- po trzecie po co umieszczony jest tam dział w którym wątek został napisany? Jest on mega zbędny bo po wejściu w temat na górze mamy napisany jaki to dział, zajmuje miejsce i jest niepotrzebne.

Druga sprawa:

https://zapodaj.net/90c0b2dac50f8.png.html

Na tym screenie widać "Ostatnie posty", oczywiście fajna sprawa i pomocna, ale:

- po pierwsze po co wyświetla się cały napisany post? Zajmuje mega dużo miejsca na forum jak ktoś solidnie się rozpisze. Wystarczy gdyby było napisane:

Forum. (nazwa wątku)
    Ostatni post: DemiaN (nick oczywiście pod kolor rangi)
    Godzina dodania: Dzisiaj/Wczoraj, 00:00

Nie zajmuje dużo miejsca a i tak każdy kogo interesuje temat wejdzie i zobaczy

- po drugie jak w przypadku nowych tematów zwiększenie ilości nowych postów do 10.

Trzecia sprawa:

https://zapodaj.net/b8830fbb29c5e.png.html

Moim zdanie - nie potrzebne. Ale jeśli już to proponuje zmienić jak w przypadku ostatnich postów i jeśli nazywa się "Najwięcej wyświetleń to dlaczego ilość tych wyświetleń nie jest podana?
    W przypadku zmiany proponuje zrobić ranking " Top 5 najwięcej postów" albo "Top 5 najbardziej aktywnych użytkowników" i podać ilość ich postów.

Czwarta sprawa:

https://zapodaj.net/b821c21843b78.png.html

Coś co chyba najbardziej mnie zdziwiło. Jesteście chyba jedynym forum na którym legenda nie przenosi do poszczególnych użytkowników mających tę rangę a zamiast tego jest "Załoga forum" nie lepiej zrobić tą legendę normalnie ułatwiając nowym użytkownikom poruszanie się po forum a wyrzucenie zbędnej wtedy " Załoga forum"?

Piąta sprawa:

https://zapodaj.net/49bdf25e8d5bb.png.html

Moją propozycją jest dodanie przy "ChatBox" opcji (archiwum) a usunięcie tych kopert co swoją drogą nie są za ładne lub zastąpić ją małą miniaturką avataru i opcją oznaczenia kogoś. Wyglądałoby to tak: (avatar) DemiaN klikasz na avatar i wyskakuje Ci @DemiaN co po dodaniu dodaje skrót oraz kolor do jego profilu.

Szóstą sprawą sprawą jest dodanie każdemu nowemu użytkownikowi avataru by w tematach nie było takiego troche bałaganu gdy ktoś ma avatar a ta druga osoba nie ma i wygląda to tak:

https://zapodaj.net/9d3b5b26d167b.bmp.html

Musicie przyznać, że wygląda to dość niesymetrycznie.

Dziękuje za uwagę, może choć jedno z tych sześciu propozycji wejdzie w życie. Pozdrawiam serdecznie
    Odpowiedz z cytatem  

2. #2 Odp: Forum. 
    Awatar Cwana malpka :D
    Witaj!

Coś w tym mogłoby być, że niektórym nie podoba się styl naszego forum. Mówię tu szczególnie o nowych użytkownikach oraz młodszych userach/adminach. Silnik forum nie był zmieniany już kilka lat, tak więc dla niektórych forum wygląda "staro". Ja osobiście nie mam z tym problemu, ale to już kwestia gustu.

Odnośnie pierwszej sprawy:
    - odnośnie tego punktu, muszę się z Tobą zgodzić. Nie każdy wie, gdzie znaleźć interesujący go temat. Co prawda zawsze można kogoś poprosić o pomoc, ale propozycja warta uwagi.
    - tutaj bym nic nie zmieniał, jeśli ktoś wejdzie w dany temat, to wtedy wszystkie nicki są w odpowiednich do rangi kolorach.
    - powinno zostać tak, jak jest. Informacja o dziale, w którym wątek został napisany jest pomocna dla osób, które nie chcą, bądź nie mają czasu, żeby przejrzeć całe forum.

Druga sprawa:
    - mam odnośnie tej propozycji mieszane odczucia. Co prawda fajnie by było, gdyby liczba pokazywanych postów została zwiększona, ale z drugiej strony w prawym górnym rogu jest wykaz nieprzeczytanych przez nas postów. Zawsze można wejść w odnośnik i przeczytać interesujące nas, nieprzeczytane posty żeby być na bieżąco.
    - jak dla mnie, nie ma potrzeby zwiększania ilości nowych postów po prawej stronie, powód podałem wyżej

Trzecia sprawa:.
    - jak dla mnie można zostawić, jednak bardzo trafnie zauważyłeś. Skoro to jest Top 3 najczęściej wyświetlanych tematów to powinna być informacja o ilości wyświetleń każdego z nich. Ranking najaktywniejszych userów to moim skromnym zdaniem strzał w dziesiątkę. Może dzięki temu forum by się rozhulało. Warto to przemyśleć.

Czwarta sprawa:
    - jak dla mnie dobry pomysł, dodam tutaj jeszcze od siebie, że w legendzie brakuje rangi Opiekun Serwera. Pisałem już o tym, ale jak widać nikt nie raczył tego poprawić.

Piąta sprawa:
    - przy ChatBox'ie masz kolego archiwum, wystarczy kliknąć myszką na napis ChatBox. Mi osobiście koperty nie przeszkadzają i miniatura avatara jest zbyteczna, gdyż i tak byłaby malutka. Opcja oznaczenia kogoś dosyć ciekawa, czasem gdy na raz pisze kilka osób na forum to robi się bałagan.

Szósta sprawa:
    - myślę, że nie każdy chce mieć avatar, nic na siłę. Może i wygląda to niesymetrycznie, ale jakoś nigdy nie zwracałem na to większej uwagi.

To by było chyba na tyle, czekam na opinię innych, bo to temat warty uwagi.

Pozdrawiam.
    Odpowiedz z cytatem  

3. #3 Odp: Forum. 
    Awatar Bl@dI.
    Cytat Zamieszczone przez Cwana malpka :D Zobacz posta
    Czwarta sprawa:
    - jak dla mnie dobry pomysł, dodam tutaj jeszcze od siebie, że w legendzie brakuje rangi Opiekun Serwera. Pisałem już o tym, ale jak widać nikt nie raczył tego poprawić.
    Brakuje rangi Opiekun Serwera ponieważ każdy serwer ma ją oddzielną. Nie ma jednej rangi "Opiekun Serwera" tylko są rangi "Opiekun serwera ARENA GO" "Opiekun Serwera SURF" itd. Mamy 9 serwerów, gdyby każda ranga była widoczna w legendzie zapanował by taki syf że szkoda gadać ;P
    Odpowiedz z cytatem  

4. #4 Odp: Forum. 

Cytat Zamieszczone przez Bl@dI. Zobacz posta
    Brakuje rangi Opiekun Serwera ponieważ każdy serwer ma ją oddzielną. Nie ma jednej rangi "Opiekun Serwera" tylko są rangi "Opiekun serwera ARENA GO" "Opiekun Serwera SURF" itd. Mamy 9 serwerów, gdyby każda ranga była widoczna w legendzie zapanował by taki syf że szkoda gadać ;P
    Chodzi o to, ze zamiast rangi Opiekun serwera jeat ranga administrator ligi...
    Odpowiedz z cytatem  

5. #5 Odp: Forum. 
    Awatar Bl@dI.
    Cytat Zamieszczone przez pawel600k Zobacz posta
    Chodzi o to, ze zamiast rangi Opiekun serwera jeat ranga administrator ligi...
    A czy administrator ligi czasami nie jest zmienionym "Servmod"?? Sam opis tej rangi wskazuje na to "osoba zajmująca się oraz odpowiedzialna za konfiguracje serwerów oraz pliki na nim ." Można zrobić jedną rangę "Opiekun Serwera" która będzie tylko pokazywana w legendzie a inne z poszczególnych serwerów będą ukryte tak jak jest teraz. Co wy na to?
    Odpowiedz z cytatem  

6. #6 Odp: Forum. 
    Z tym avatarem chodziło mi mniej więcej o coś w stylu facebooka, jak nie masz profilowego to masz jakiegoś ludzika na miałym tle, totalnie neutralny.
    Odpowiedz z cytatem  

7. #7 Odp: Forum. 
    Awatar Wredny
    Dodam coś od siebie, ranga "Opiekun Serwera" nie pojawi się w legendzie gdyż jest to zbędę a dla czego bo nie nie odwzoruje innej rangi takiej jak np. Opiekun Serwera [SURF].
    Nowe tematy każdy dział ma opis i każdy poddział, wystarczy czytać dokładnie i wiedzieć gdzie szukać a ktoś kto siedzi na forach o tematyce cs lub sieci serwerów potrafi się odnaleźć.
    Avatary nie będą narzucane nikomu nawet te podstawowe zawsze tak było i tak zostanie.
    Silnik forum stary ale stabilny i bez problemu działa więc nie ma co na siłę zmieniać.
    Legenda na vB działa na zasadzie tylko poglądowej i zawsze było tak że żeby zobaczyć kto należy do danej grupy trzeba było wejść w "załoga forum" tego nie zmienimy i tak zostanie.

Tyle ode mnie
    Odpowiedz z cytatem  

8. #8 Odp: Forum. 
    Awatar amazon`
    Cytat Zamieszczone przez DemiaN Zobacz posta
    Czwarta sprawa:

https://zapodaj.net/b821c21843b78.png.html

Coś co chyba najbardziej mnie zdziwiło. Jesteście chyba jedynym forum na którym legenda nie przenosi do poszczególnych użytkowników mających tę rangę a zamiast tego jest "Załoga forum" nie lepiej zrobić tą legendę normalnie ułatwiając nowym użytkownikom poruszanie się po forum a wyrzucenie zbędnej wtedy " Załoga forum"?
    Nie jesteśmy jedynym forum, każdy kto korzysta z vB tak ma

Władca reputacji !

Prywatna wiadomość (PW)
    - nie odpisuję na wiadomości typu "siema" "ej jesteś" itd oraz pamiętaj o ortografii i kulturze osobistej
    - proszę zachować ciągłość korespondencji!(spam na pw będę ignorował)
    Odpowiedz z cytatem  

Zakładki
Zakładki
Uprawnienia umieszczania postów